MENU

O nás

UFS Mladosť pôsobí ako reprezentačné teleso Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktoré v roku 2017 oslávilo 55. výročie svojho pôsobenia. Členmi súboru sú tak odchovanci bystrických folklórnych súborov, ako aj študenti UMB, ktorí za pôsobenie v súbore získavajú pravidelné kredity. Vďaka členom z rôznych regiónov Slovenska súbor zároveň získava pestrosť, ktorá sa následne odzrkadľuje v jeho tvorivej činnosti a atmosfére.

 Tvorba UFS Mladosť nezostáva len pri spracovaní pôvodného materiálu a osvojení si tanečného štýlu. Folklór vždy bol o individuálnom pohľade, a tak aj my cítime potrebu posúvať ho na scéne ďalej. Pod umeleckým vedením Martina Urbana a tanečných pedagógov, či externých choreografov, si hľadáme svoju cestu svetom folklorizmu.

V roku 2013 sme sa stali laureátmi festivalu Akademický Zvolen a na nedávnej celoštátnej prehliadke sme si vytancovali strieborné pásmo. Akademické, neakademické, súťažné, či nesúťažné festivaly sú pre nás pravidelnými výzvami a motiváciou tvoriť ďalej. Sicília (2013), Mexiko (2014), Borneo (2015), Taiwan (2016) či Filipíny a Austrália (2017) - to všetko nie sú len zájazdy plné nezabudnuteľných zážitkov. Je to pre nás zaslúžená odmena za profesionálnu drinu v amatérskom súbore.

V Mladosti sme experti na first minute pobyty na javisku - ani sa nenazdáš a tancuješ. Ak vieš... alebo veľmi chceš :) Náš súbor je jeden veľký organizmus a svoju úlohu si tu každý hravo nájde. Mladosť je mozaika ľudí, regiónov, osobností. S každým novým aktívnym členom, či predstavením sa náš súbor posúva ďalej a rastie v niečo jedinečné, rôznorodé, plné energie…

...a Mladosti.

Aktuality Kontakty O nás Galéria Ponuka Členovia Spolupráca Repertoár